גם בגד וגם תכשיט

עולם האופנה המתפתח ומחפש חידושים בכל רגע מציע אופנות וקולקציות יוקרה אשר מציתות את הדמיון וגם את הכיס, עולם עשיר זה במותגים, עיצובים וחידושים מחפש בכל עונה את הדבר הבא אשר ירגש, יפתיע וידהים את לקוחות האופנה והמשימה הופכת לקשה יותר ויותר, אך קשה אומר מאתגר וקולקציות בגדי יוקרה עשויים מזהב של ממש הופכים לטרנד מבוקש ויוצרים שילוב של בגד שהוא גם תכשיט הן מבחינה פונקציונלית והן מבחינת מחיר, ניתן למצוא כיום בראש רשימת בגדי היוקרה הלוהטים פריטי לבוש הלבשה תחתונה ואביזרים נלווים מזהב.


שתפו:
עולם זה מפתיע, לעיתים כמעט בלתי נתפס אולם בהחלט מסקרן ומעורר רצון להיכנס אליו עוד ואף להיות חלק ממנו.
צבע הזהב הנחשק מהווה אחד האלמנטים המובילים בעולם עיצוב בגדי היוקרה, אולם כיום רבים אינם מסתפקים במראה המוזהב והזוהר ומעוניינים מבגדים עשויים זהב אמתי, ובכן עולם הזוהר לא עוצר ומגשים כל חלום.
איזו מתנה אפשר לקנות לאדם שיש לו הכל? הבחירה צריכה להיות מיוחדת ונדירה, בגד מזהב K24 הוא פריט שכזה:

שמלת זהב K24

אז אם הסתקרנתם מהמחשבה איך תראה שמלה עשויה מזהב, מעצב העל זאק פוזן נתן את התשובה, מעצב האופנה יצר שמלה מזהב K24 בשווי של 1.5 מיליון דולר! מה הביא את זאק ליצור שמלה שכזו? התשובה מפתיעה לא פחות מהמחיר, השמלה נוצרה לצורך קידום מכירות של בר גלידה.
המעצב לקח את האתגר ורצה לייצר את השמלה האולטימטיבית שתדמה מרקם של גלידה נמסה וזהב מותך.
השמלה מכוסה ב-10,000 פאייטים רקומים ביד ונדרשו חודשיים של עבודה לייצרה, השמלה ערכה הופעת בכורה בסרט קצר בשם "טוב כמו זהב" ונלבשה על ידי קרוליין קוררה בפסטיבל טרייבקה בניו יורק.

הלבשה תחתונה מזהב

ענקית ההלבשה התחתונה ויקטוריה סיקרט יצרה מותג הלבשה תחתון בקולקציה עשויה זהב הכוללת חזיות מוזהבות, תחתונים וכותונות לילה עשויים מחוטי בד זהב המיוצר בשוויץ.
האוסף המפואר שואב השראה מבתי המלוכה ונשים כגון קליאופטרה ומארי אנטואנט, והמחיר? $3000-$6000, כל מוצר נושא את שמה של אשת ההשראה לו ובית האופנה מציין כי על אף שרעיון לבוש מוזהב הינו חדש בימינו, בעבר הוא היה נפוץ בקרב אנשי מלוכה ואצילים.
למרות השימוש בחומרים יקרים במיוחד ניתן לכבס פריטים אלו (בעדינות) וכן הם תוכננו כך שלא יוצר מגע רב בין הזהב לעור הלובש.
על פי סקרים שונים ישנה תגובה חיובית וביקוש למוצרים בעיקר בצרפת, המזרח התיכון ורוסיה.

נעלי זהב

המעצב הנודע אלברטו מוראטי הציג נעלי עקב העשויות קטיפה מכוסה בזהב, הנעליים מוצעות למכירה בהרודס, בריטניה. הנעליים עשויות זהב K24 ומגיעות בדגם מוקסין לגבר ונעלי עקב לנשים.
הנעליים נחשפו בגראנד פרי במונקו, והמחיר? החל מ-2000$. הנעליים יוצגו למכירה בחמישה בתי הכלבו הגדולים והיוקרתיים: בארניס בניו יורק, פרד סגל בלוס אנג'לס, סוואנק בהונג קונג, דובאי ולונדון. הקו העיצובי של המעצב נשמר והזהב מדבר בפני עצמו, שני הדגמים עשויים בקווים פשוטים משום שכל סוג של קישוט מיותר לנוכח כיסוי הזהב. מוראטי, מעצב העל קיבל חותם מלכותי מידי נסיכות יוון ודנמרק.

עניבת זהב

עניבה בציפוי זהב אמתי המשדרת יוקרה, הציפוי דק עד כדי ננומטר, סיבי החוט מצופים זהב ,הוא שומר על רכות ואף ניתן לכבסה אפילו במכונת כביסה.
תהליך ייצור סיבי הבד המוזהבים מתבצע בטכנולוגיה מתקדמת ומתוחכמת ביותר כאשר אטומי הזהב מצפים את חוטי הפוליאסטר תהליך המוביל לייצור בד מצופה זהב, הציפוי עמיד בכל מצב.
חברת ZURRER הינה אחד הלקוחות הראשונים של חוטי זהב, העניבה יוצרת מראה אלגנטי והציפוי מכסה את כולה ושומר על רכותה דבר שבעבר נכשל.
מחיר העניבה כ- $85 וללא ספק בעליה ייהנה מאור השמש המנצנץ ומוחזר מעניבתו המוזהבת.

חולצה מזהב

איל טקסטיל הודי כנראה מעוניין שהעולם ידע על עושרו כאשר ייצר ולבש חולצת זהב שעוצבה במיוחד ליום הולדתו ה-45, החולצה שוקלת כ-4 ק"ג ושוויה 14,000 יורו.
על ייצור החולצה עמלה קבוצה של 15 צורפים שעבדו במשך כשבועיים, 16 שעות ביום.
בעלי החולצה התבטא ואמר כי "ייתכן שאינו יפה במיוחד אך איזו אישה לא תסתנוור בפניה?" החולצה הראוותנית יוצרה על גבי בד קטיפה וכדי שלא יחסר נוספו לה כפתורים עשויים קריסטל סברובסקי.